سختی گیر رزینی تمام اتوماتیک

سختی-گیر-تمام-اتوماتیک-سختی گیر frp

سختی گیر رزینی تمام اتوماتیک

سختی آب ( Water Hardness) در واقع به دلیل وجود کاتیون های دو ظرفیتی و یا بیشتر، در آب میباشد. قابل ذکر است که از مهم ترین فلزات دو ظرفیتی موجود در آب می توان از کلسیم و منیزیم نام برد. همچنین آهن، منگنز و آلومینیوم در آب های سطحی در غلطت های بسیار کم موجود می باشد. یون های مثل کلسیم و منزیم در آب باعث ایجاد رسوبات می شود راه حل این مشکل خرید سختی گیر رزینی می باشد. سختی گیر رزینی منبع یا مخزنی از جنس فلز و یا فایبر گلاس که داخل آن از رزین کاتیون و سیلیس پر شده است. قیمت سختی گیر رزینی تمام اتوماتیک  براساس متریال استفاده شده تعیین می گردد.

عملکرد سختی گیر اتوماتیک به این صورت است که آب سخت با عبور از بستر رزین یون های کلسیم و منزیم خود را با سدیم تعویض یون می کند و در خروجی به آب نرم تبدیل می شود سختی گیر رزینی بعد از مدتی نیاز به شستشو و احیاء دارد که بصورت اتوماتیک انجام می شود.

قیمت سختی گیر رزینی تمام اتوماتیک

قیمت سختی گیر بر اساس ظرفیت سیستم تعیین میگردد ظرفیت سختی گیر بر اساس  آنالیز آب خام و حجم مصرف طراحی و برآورد قیمت میگردد محاسبه ظرفیت سختی گیر با فرمول زیر بر حسب گرین GRAIN بدست می آید.

محاسبه ظرفیت سختی گیر

سختی گیر رزینی اتوماتیک

به سیستم رسوب زدایی که بعد از انجام سختی گیری از آب، و با توجه به میزان سختی آب و مقدار مصرف، میتوانند برای احیای رزین برنامه ریزی شوند سختیگیر اتوماتیک گفته می شود. این کار با استفاده از شیرهای تمام اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور قابل دستیبابی است. قیمت شیر های اتوماتیک بیشتر از قیمت شیرهای نیمه اتوماتیک است. که معمولا  ساخت کشور تایوان مورد استفاده قرار میگیرد. می توان گفت که شیر تمام اتوماتیک جریانی نسبت به شیرهای اتوماتیک زمان دار از نظر میزان شستشو و هدررفت آب، راندمان و صرفه اقتصادی بیشتری دارند.

سختی گیر رزینی نیمه اتوماتیک

دستگاهی که روی آن شیر نیمه اتوماتیک یا سولو ولو بسته شده باشد و قابلیت برنامه ریزی برای ارسال دستور مکش و کارکرد را نداشته باشد

فیلم عملکرد سختی گیر رزینی

 

 

 

انواع سختی آب سختی گیر رزینی چیست سختی آب چیست

  1.  سختی موقت آب
  2. سختی دائم

اجزا یا قطعات سختی گیر 

  • مخزن
  • رزین
  • سیلیس
  • شیر بکواش یا شستشو معکوس و احیاء
  • مخزن نمک

انواع سختی گیر رزینی

 

نمونه سختی گیر رزینی تمام اتوماتیک 120.000گرین با مخزن FRP فایبر گلاس

فروشگاه آبین کالا به عنوان طراح و سازنده انواع سختی گیر های رزینی ، سختی گیر رزینی دوبلکس مخزن فایبر گلاس و فلزی می باشد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 04135412075  و یا 09141182769 تماس حاصل فرمائید.

طرز کار سختی گیر رزینی

سختی گیر آب

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.