نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی

نقشه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای

نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی شامل مراحل مختلف فیلتراسیون و مدار برقی می باشد اساس نقشه دستگاه های تصفیه آب خانگی 5مرحله ای ، 6مرحله ای و 7 مرحله ای مشابه می باشند انواع مدل های تصفیه آب خانگی دارای یک نقشه پایه برای  مدار لوله کشی ، نقشه برق تصفیه آب خانگی ، نقشه نصب تصفیه آب خانگی ، نقشه اتصالات تصفیه آب خانگی و مدار سیم کشی برق دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد بطور کلی دستگاهها در دو مدل مجهز به شیر برقی و مجهز به چهارراهی می باشد تفاوت ایجاد شده در مدار لوله کشی واتصالات بخاطر این دو مدل می باشد.

چهارراهی تصفیه آب خانگی

قطعه ای مکانیکی که در مسیر آب ورودی ممبران و خروجی ممبران قرار می گیرد دیافراگم موجود در چهارراهی در هنگام پرشدن مخزن و اتوماتیک کردن دستگاه بالا آمده و باعث قطع جریان آب می شود.

چهارراهی-دستگاه-تصفیه-آب

شیر برقی تصفیه آب

شیر برقی یک قطعه ای برای قطع و وصل کردن آب  بر روی دستگاه تصفیه آب خانگی نصب میگردد شیربرقی دارای یک ورودی و یک خروجی می باشد هنگامی دستگاه تصفیه آب شروع بکار می کند شیر برقی باز و آب عبور می کند . در هنگام پر شدن مخزن و اتوماتیک کردن دستگاه شیر برقی بسته و جریان آب قطع خواهد شد.

شیر-برقی-دستگاه-تصفیه-آب

نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی با شیر برقی

دستگاه های تصفیه آب مجهز به شیر برقی کلا دارای دو مدل می باشد

مدل اول نصب : شیر برقی بعد از فیلتر مرحله اول

در این مدل شیر برقی در خروجی فیلتر الیافی (فیلتر اول) نصب میگردد خروجی شیر برقی نیز به پمپ دستگاه تصفیه آب وصل می باشد این حالت برای محل های که فشار آب شهری متوسط یا کم دارند مناسب می باشد چرا که بعد از مرحله اول آب توسط پمپ تصفیه آب پمپاژ می شود.

مدل دوم نصب : شیر برقی بعد از فیلتر مرحله سوم

در این مدل دستگاه ها  شیر برقی بعد از فیلترهای مراحل اول تا سوم نصب میگردد خروجی شیر برقی نیز به ورودی پمپ وصل می شود.

ممکن است در بعضی دستگاه های با اینکه شیر برقی بعد از فیلتر مرحله اول نصب گردیده است پمپ تصفیه آب در خروجی مرحله سوم و قبل از فیلتر قرار می گیرد.

نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی با چهارراهی

نقشه آب شیرین کن مجهز به چهارراهی به این صورت می باشد که آب بعد از عبور از فیلترهای سه مرحله اول توسط پمپ به ممبران دستگاه ، پمپاژ می شود چهارراهی در بین پمپ و هوزینگ ممبران قرار میگیرد  شیلنگ خروجی از  مسیر آب تصفیه شده  هوزینگ ممبران وارد چهارراهی می شود خروجی چهارراهی نیز به ورودی فیلتر مرحله 5 و مخزن هدایت می شود هنگامی که مخزن پر می شود دیافراگم چهارراهی عمل کرده و باعث قطع جریان آب(اتوماتیک کردن دستگاه) می شود.

تصفیه-آب-خانگی-بدون-پمپ

نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی پنچ مرحله ای استاندارد

در  این مدل دستگاه ها آب تصفیه شده بعد فیلتر ممبران در مخزن دخیره می شود و هنگام مصرف ، آب از فیلتر پست کربن رد شده و از شیر برداشت قابل استفاده می باشد.

نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای استاندارد

امروزه اکثرا دستگاه های تصفیه آب مجهز به شیر برقی و فیلتر مرحله ششم مینرال می باشند نقشه این مدل دستگاه ها نیز مشابه نقشه تصفیه آب خانگی پنج مرحله ای می باشد با این تفاوت که فیلتر مینرال بعد از فیلتر پست کربن اضافه می گردد.

نقشه-تصفیه-آب

نقشه دستگاه 7 مرحله ای استاندارد

در دستگاه تصفیه آب خانگی 7مرحله ای فیلتر قلیایی به عنوان مرحله هفتم در نظر گرفته می شود فیلتر قلیایی در خروجی فیلتر مینرال نصب می گردد

نقشه برق دستگاه تصفیه آب خانگی

قطعات برقی استفاده شده در دستگاههای تصفیه آب خانگی آداپتور ، سویئچ یا سنسور فشار پایین low pressure ، شیر برقی ، پمپ تصفیه آب ، سویئچ یا سنسور فشار بالا high pressure می باشند.

نقشه-برق-دستگاه تصفیه-آب-خانگی

آداپتور تصفیه آب خانگی

ترانس یا آداپتور دستگاه تصفیه آب خانگی برای تبدیل برق شهری به برق 24 ولت می باشد  چرا که تمامی قطعات برقی دستگاهها با برق 24 ولت کار می کنند.

آداپتور دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

سویئچ یا سنسور فشار پایین low pressure

این قطعه در ورودی یا خروجی فیلتر مرحله اول نصب می گردد وظیفه این سنسور فشار پایین جلوگیری از خشک کار کردن پمپ می باشد عملکرد این قطعه به این صورت می باشد که آب شهری ورودی دستگاه در صورت داشتن حداقل فشار (1 تا 2.5 بار) برق دستگاه را وصل می کند و دستگاه شروع بکار خواهد کرد اگر آب شهری قطع و یا فشار آب شهری کم باشد دستگاه تصفیه آب کار نخواهد کرد.

لو پرشر دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

شیر برقی تصفیه آب

شیر برقی یک قطعه ای برای قطع و وصل کردن آب  بر روی دستگاه تصفیه آب خانگی نصب میگردد شیربرقی دارای یک ورودی و یک خروجی می باشد هنگامی دستگاه تصفیه آب شروع بکار می کند شیر برقی باز و آب عبور می کند . در هنگام پر شدن مخزن و اتوماتیک کردن دستگاه شیر برقی بسته و جریان آب قطع خواهد شد.

در صورت خرابی شیر برقی نیاز است نسبت تعویض شیر برقی اقدادم گردد با مطالعه نحوه نصب و تعویض شیر برقی تصفیه آب، براحتی میتوان این قطعه را تعویض کرد.

شیر-برقی-دستگاه-تصفیه-آب

پمپ تصفیه آب خانگی

پمپ تصفیه آب جهت افزایش فشار آب تا حدودا 60 الی 125 psi برای عبور آب از فیلتر ممبران اسمز معکوس می باشد

سویئچ یا سنسور فشار بالا high pressure

سوئیچ یا سنسور فشار بالا high pressure در واقع برای اتوماتیک کردن دستگاه در هنگام پر شدن مخزن نصب می گردد و بعنوان یک کلید خودکار در مسیر خروجی آب تصفیه شده از هوزینگ ممبران قرار میگیرد

نقشه برق دستگاه تصفیه آب خانگی انواع برند ها و مدل بصورت زیر می باشد.

های پرشر دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

نقشه اتصالات تصفیه آب خانگی

نقشه اتصالات آب شیرین کن خانگی بصورت زیر می باشد در واقع در دستگاه تصفیه آب خروجی هر فیلتر ورودی فیلتر مرحله بعد می باشد.

شماتیک آب تصفیه کن

نقشه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

بطور کلی نصب دستگاه های تصفیه آب خانگی زیرسینکی دارای چهار انشعاب می باشند

  1. انشعاب آب شهری به ورودی فیلتر مرحله اول
  2. انشعاب آب تصفیه شده به مخزن
  3. انشعاب خروجی آب پساب به فاضلاب
  4. انشعاب خروجی آب تصفیه شده از آخرین فیلتر به شیر برداشت

نقشه نصب دستگاه تصفیه آب در زیر سینک به شکل زیر می باشد.

نصب-تصفیه-آب-خانگی

دستگاههای قدیمی معمولا بصورت 5 مرحله ای مجهز به چهارراهی بدون شیر برقی می باشند از مشکلات دستگاه های از چهارراهی استفاده شده  میتوان به دقت پایین ، میزان زیاد دور ریز  و خرابی زیاد اشاره کرد.

توصیه فروشگاه آبین کالا برای مشتریان خرید دستگاه های بروز با تعداد حداقل 6 مرحله فیلتر و مجهز به شیر برقی می باشد همچنین میتوان دستگاه های قدیمی پنچ مرحله ای مجهز به چهارراهی را به دستگاه 6 یا 7 مرحله ای مجهز به شیر برقی تبدیل کرد.

دیدگاه شما

3 دیدگاه

  1. فردوسیان گفت:

    از راهنمایی شما متشکرم توضیحات ارائه شده کافی و جامع بود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.